10 TRIKÓW KUCHENNYCH DLA KAŻDEGO

Triki kulinrneKażdemu z nas zdarzy się czasem przypalić ryż lub przesolić zupę. Nie martwcie się, to nie koniec świata – z każdej kuchennej tragedii można wyjść cało. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka porad, które przydadzą się właśnie w takich sytuacjach.. Oczywiście to tylko wstęp, bo zamierzamy się z Wami dzielić takimi pomysłami częściej. No to zaczynamy naszą pierwszą 10-tkę.

  1. Jeśli zdarzy Ci się przesolić zupę, włóż do niej dwa surowe ziemniaki i ponownie zagotuj. Wyciągną one idealnie nadmiar soli.
  2. Przypalony ryż uratujesz wkładając na wierzch kawałek chleba. Wystarczy, że zostawisz go na 5 – 10 minut i wchłonie on smak spalenizny.
  3. Często zdarza się, że sól w solniczce zbija się w grudki. Wystarczy wtedy włożyć do niej kilka ziaren ryżu. Wyciągną one nadmiar wilgoci i sól nie będzie się już zlepiać.
  4. Jeśli pojawiły się w Twojej kuchni mole spożywcze wystarczy, że do wszystkich pojemników z mąką, ryżem, kaszą itp. włożysz po kilka liści laurowych. Mole znikną.
  5. Gotując wywar na zupę często zdarza się, że woda zaczyna kipieć. Mamy i na to radę. Drewniana łyżka na wierzchu garnka zatrzyma wrzenie.
  6. Aby panierka na kotletach (np. z płatków owsianych) czy rybach lepiej się trzymała, włóż gotowe porcje na około pół godziny do lodówki.
  7. W celu uzyskania klarownego koloru rosołu wystarczy, że do garnka włożysz umytą łuskę od cebuli.
  8. Jeśli gotujesz ryż na sałatkę, dodaj do wody nieco soku z cytryny. Dzięki temu pozostanie on biały i sypki.
  9. Jeśli pieczesz chleb i chcesz, aby zachował on świeżość przez dłuższy czas wystarczy, że do pojemnika, w którym go przechowujesz włożysz świeże jabłko.
  10. Przyrządzając zielone warzywa przelewaj je zaraz po ugotowaniu lodowatą wodą. Zachowają wtedy swój piękny, naturalny kolor.